klid mysli

< Zpět na úvod

Když je dosaženo tělesné pohyblivosti a energie bez překážek vyváženě proudí, zůstávají tu pořád ještě myšlenky, které nás překotně napadají a připravují tak o vytoužený klid. 

Klidu dosahujeme přesměrováním pozornosti z prostředí mysli do prostředí těla. V taiji a čchi-kungu se toho dosahuje tím, že naše pozornost sleduje jednoduché úkony, pozice a pohyby aniž by se do tohoto procesu zapojovala racionální mysl. Tím se aktivuje intuitivní hemisféra a místo myšlení nastává proces vnímání. Vnímání je základní podmínkou pro pokročilý čchi-kung a společně s pohybem hovoříme o tzv. dynamické meditaci. Tím se zároveň učíme stabilizovat své bytí v přítomném okamžiku a po nějaké době této praxe se může objevit intuice a vhled. 

Tělo, energie a mysl tvoří jeden nedělitelný celek. Pokud tyto tři oblasti lépe poznáme, vyladíme a vzájemně propojíme, zcela jistě najdeme i své místo na zemi, neboť jak říkajjí mudrci východu, spojili jsme se s nebem a zemí. Když se to podaří, cíle čínských cvičení bylo dosaženo.    

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

TAO A ÚSILÍ V HLEDÁNÍ PRAVDY

23. 06. 2021

Pokud někoho přitahuje taii, nebo čchi-kung příčinou může být mimo jiné i podvědomá potřeba něčemu životně důležitému se naučit. Objektivní mysl si sa...

Rychlejší léčba zlomenin

10. 06. 2021

Myslíte si, že zlomenina se dá léčit jen fixací a ortézou? potom jste na omylu, tento článek napoví mnohem více.....

všechny články