klid mysli

< Zpět na úvod

Když je dosaženo tělesné pohyblivosti a energie bez překážek vyváženě proudí, zůstávají tu pořád ještě myšlenky, které nás překotně napadají a připravují tak o vytoužený klid. 

Klidu dosahujeme přesměrováním pozornosti z prostředí mysli do prostředí těla. V taiji a čchi-kungu se toho dosahuje tím, že naše pozornost sleduje jednoduché úkony, pozice a pohyby aniž by se do tohoto procesu zapojovala racionální mysl. Tím se aktivuje intuitivní hemisféra a místo myšlení nastává proces vnímání. Vnímání je základní podmínkou pro pokročilý čchi-kung a společně s pohybem hovoříme o tzv. dynamické meditaci. Tím se zároveň učíme stabilizovat své bytí v přítomném okamžiku a po nějaké době této praxe se může objevit intuice a vhled. 

Tělo, energie a mysl tvoří jeden nedělitelný celek. Pokud tyto tři oblasti lépe poznáme, vyladíme a vzájemně propojíme, zcela jistě najdeme i své místo na zemi, neboť jak říkajjí mudrci východu, spojili jsme se s nebem a zemí. Když se to podaří, cíle čínských cvičení bylo dosaženo.    

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

O RADOSTI A HARMONII V LŮNU JIZERSKÝCH HOR

07. 07. 2021

Máte rádi přírodu, unikáte rádi od stresu přeplněných velkoměst do lůna přírody a hor? Tak právě vám je určen tento malý článeček.

CO BYSTE MOHLI VĚDĚT, NEŽ S NÁMI ZAČNETE

24. 06. 2021

Obecným problémem všech potenciálních zájemců cvičení taiji a čchikungu je, že jsou často bez přípravy vrženi do problematiky a je pouze na nich, jak ...

všechny články