energie

< Zpět na úvod

Tím že provádíme určité pozice a pohyby čchi-kungu, nebo taiiguanu otvíráme své tělo přílivu energie a to v nás následně vyvolává pocity lehkosti, radosti a uvolnění. Specifikou čínských cvičení je poddajnost a měkkost, které v organizmu tlumí oheň vyvolaný nadměrnou aktivitou a stresem. Zároveň se učíme spojit svou pozornost-mysl a tělo do jednoho celku abychom našli svou celistvost. Tato celistvost nám následně pomáhá udržet i v psychicky vypjatých situacích nadhled a rovnováhu. 

Všechno, čím jsme a co nás obklopuje má své energetické pole s menším, případně vyšším rozsahem vyzařování. Pokud své tělo patřičně rozhýbeme a přitom zklidníme mysl, vibrace naší energie se zvednou. To je však jenom začátek, další fází je vědomá práce s energií, ke které náleží nejen schopnost správně dýchat, ale také prakticky uchopit ženskou polarizaci jin a mužskou polarizaci jang. K pokročilejšímu čchi-kungu neodmyslitelně patří základy čínské medicíny, kvalitní životospráva a meditační cvičení na zklidnění mysli. 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

TAO A ÚSILÍ V HLEDÁNÍ PRAVDY

23. 06. 2021

Pokud někoho přitahuje taii, nebo čchi-kung příčinou může být mimo jiné i podvědomá potřeba něčemu životně důležitému se naučit. Objektivní mysl si sa...

Rychlejší léčba zlomenin

10. 06. 2021

Myslíte si, že zlomenina se dá léčit jen fixací a ortézou? potom jste na omylu, tento článek napoví mnohem více.....

všechny články