energie

< Zpět na úvod

Tím že provádíme určité pozice a pohyby čchi-kungu, nebo taiiguanu otvíráme své tělo přílivu energie a to v nás následně vyvolává pocity lehkosti, radosti a uvolnění. Specifikou čínských cvičení je poddajnost a měkkost, které v organizmu tlumí oheň vyvolaný nadměrnou aktivitou a stresem. Zároveň se učíme spojit svou pozornost-mysl a tělo do jednoho celku abychom našli svou celistvost. Tato celistvost nám následně pomáhá udržet i v psychicky vypjatých situacích nadhled a rovnováhu. 

Všechno, čím jsme a co nás obklopuje má své energetické pole s menším, případně vyšším rozsahem vyzařování. Pokud své tělo patřičně rozhýbeme a přitom zklidníme mysl, vibrace naší energie se zvednou. To je však jenom začátek, další fází je vědomá práce s energií, ke které náleží nejen schopnost správně dýchat, ale také prakticky uchopit ženskou polarizaci jin a mužskou polarizaci jang. K pokročilejšímu čchi-kungu neodmyslitelně patří základy čínské medicíny, kvalitní životospráva a meditační cvičení na zklidnění mysli. 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

O RADOSTI A HARMONII V LŮNU JIZERSKÝCH HOR

07. 07. 2021

Máte rádi přírodu, unikáte rádi od stresu přeplněných velkoměst do lůna přírody a hor? Tak právě vám je určen tento malý článeček.

CO BYSTE MOHLI VĚDĚT, NEŽ S NÁMI ZAČNETE

24. 06. 2021

Obecným problémem všech potenciálních zájemců cvičení taiji a čchikungu je, že jsou často bez přípravy vrženi do problematiky a je pouze na nich, jak ...

všechny články