O NÁS

< Zpět na úvod

O mě a mém světě Qigongu aTaijiguanu     

Čínským cvičením se věnuji od roku 1998 tedy od dob, kdy v Č.R. prakticky všechno začínalo. Zpočátku jako frekventant kurzů, o několik let později jako instruktor své vlastní školy. Bylo to období plné omylů a chyb, ale nelituji, neboť jen chybami je možné dospět pokročilejší úrovně. Své učitele jsem si vybíral nejen v tuzemsku, ale i zahraničí a zpravidla se vždy jednalo o špičky ve svém oboru. Tento proces jsem obohatil o studium taoistických filozofií, tradiční čínské medicíny a odborných materiálů a publikací odhalujících hlubší aspekty vnitřních umění. Život v tomto oboru se dá přirovnat k vínu; zraje a potřebuje čas.  

Taijiguan a čchikung inspirovaly i mou manželku a ta začala studovat čínskou medicínu v terapii shiatsu. V roce 2006 opouští bylinnou lékarnu a společně zakládáme centrum taiji-shiatsu se sídlem v Moskevské ulici v Liberci. Náš celostní přístup přinesl celou řadu nápadů a doprovodných aktivit, takže dnes kromě kurzů a shiatsu nabízíme také léčivé byliny, tinktury, oleje a masti. Mimo sezónu, která probíhá od září do června, pořádáme pravidelně letní tematické pobyty v Jizerských horách, kde se lidé mohou obnovit, načerpat síly případně zdokonalit v taiji, nebo čchi-kungu. V loňském roce vznikla pobočka našeho centra na ZŠ. v Bílém potoce.

Žijeme tím co umíme a známe a jen tak můžeme být svému okolí užiteční, což dokládá stabilita a spokojenost naší členské základny. Vašim potřebám a problémům se budeme i nadále trpělivě věnovat, abyste od nás odcházeli radostnější, vyladěnější s větším optimizmem, který je v dnešním rozházeném světě bezpochyby potřeba. Doufám, že s vašim přispěním se bude naše společné dílo i nadále dařit.   

    

O mě a mém světě shiatsu  

Můj zájem o přírodu a vlastně vše živé se projevoval již od dětství. Střední škola mi pomohla prohloubit znalosti bylin včetně latinské terminologie, a to se mi zúročilo, když jsem začala pracovat v lékárně, která se tehdy, snad jako jediná v libereckém regionu zabývala širším prodejem léčivých rostlin. Po několika letech se prodejna s rozšířeným sortimentem pod názvem Přírodní produkty stěhuje do Moskevské ulice a já zde pracuji ještě několik let, než dojde ke změně bydliště a celé řadě nových událostí.  

S manželem inklinujeme k přírodnímu způsobu života, a proto se stěhujeme z Liberce do podhůří Jizerských hor poblíž městečka Hejnice. V té době jsem již v důsledku velké vzdálenosti od Liberce v Přírodních produktech neprodávala, ale práce s lidmi mi chyběla. Chtěla jsem vlastní realizaci, jejímž prvním krokem byl kurz Reflexní terapie. A protože mě přitahovala i východní medicína, následovala škola Shiatsu, která mi umožnila otevřít si novou a velmi zajímavou praxi. 

Shiatsu a taiji se výborně doplňují, a to byl jeden z důvodů založit v centru Liberce profesionální centrum, kde by naši zákazníci získali kompletní služby v oblasti diagnostiky a terapie doplněné cvičením za účelem posílení vitality a zdraví. Manžel zde předává své zkušenosti z oblasti umění taiji a čchi-kungu a já se věnuji léčebným masážím Shiatsu, moxování a čínské dietetice. Všechny znalosti z lékárny se mi dnes hodí, protože díky nim mohu svým klientům na konkrétní potíže míchat léčivé byliny sama. 

Pro spokojené a pravidelné návštěvníky Centra vařím každý rok i mastičky a vyrábím bylinné oleje i tinktury. Protože zájem o domácí, poctivé výrobky stoupá, jsou dnes v naší nabídce pro klienty Centra i bylinné sirupy a medy, džemy a pečené čaje. A jelikož zkušenost klientů s „podomácky“ vyrobeným sortimentem je víc než pozitivní, cesta, dává nám to jistotu, že cesta, kterou jsme si vybrali, je správná.


 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec