o nás

< Zpět na úvod

Jak jsem se dostal k Tai-Ji     

Jmenuji se Jiří Jakub a pocházím z Liberce. Od 15 let mne inspirují bojová umění a v různých obměnách a stylech se jim věnuji dodnes. Je to nekonečný proces, v němž člověk zdokonaluje a poznává sám sebe.Svou kariéru v bojových uměních jsem započal v oddíle karate při T.U. Slavia Liberec. Po dosažení vyššího žákovského stupně zakládám vlastní oddíl při TJ Broumovská. Po té následuje několik dalších let, které jsou završeny zkouškami na černý pás. Na tomto vrcholu opouštím karate a nacházím novou inspiraci ve Wing tsun kung fu pod mezinárodní organizací Leon Thing system. Roku 1990 objevuji TaijiQuan. Po osvojení základů a z důvodu potřeby vlastní seberealizace zakládám malou skupinku taichistů, aniž bych tušil, že mi tento obor učaruje natolik, že se jím budu jednou živit. Pokrok však přicházel neochotně a pomalu a neobešel by se bez studia a pomoci kvalifikovaných odborníků. Ovoce mého snažení konečně dozrálo na patřičnou úroveň a v roce 2009 opouštím dočasné pronájmy po tělocvičnách a společně s manželkou zakládáme profesionální centrum, kde se věnujeme pořádání kurzů čínských cvičení a terapii shiatsu.Tento program je úspěšný již řadu let a to je důkazem toho, že i vzdálená kultura může být lidem dnešní doby nějak užitečná. 
 
    

Jak jsem se dostala k Shiatsu 

Jmenuji se Vendula Magdaléna Jakubová a pocházím z Liberce. Můj zájem o přírodu a vlastně vše živé se projevoval již od dětství. Střední škola mi pomohla prohloubit znalosti bylin včetně latinské terminologie, a to se mi zúročilo, když jsem začala pracovat v lékárně, která se tehdy, snad jako jediná v libereckém regionu zabývala širším prodejem léčivých rostlin. Po několika letech se prodejna s rozšířeným sortimentem pod názvem Přírodní produkty stěhuje do Moskevské ulice a já zde pracuji ještě několik let, než dojde ke změně bydliště a celé řadě nových událostí.  

S manželem inklinujeme k přírodnímu způsobu života, a proto se stěhujeme z Liberce do podhůří Jizerských hor poblíž městečka Hejnice. V té době jsem již v důsledku velké vzdálenosti od Liberce v Přírodních produktech neprodávala, ale práce s lidmi mi chyběla. Chtěla jsem vlastní realizaci, jejimž prvním krokem byl kurz Reflexní terapie. A protože mě přitahovala i východní medicína, následoval kurz Shiatsu, který mi umožnil otevřít si novou a velmi zajímavou praxi. 

Shiatsu a taiji se výborně doplňují, a to byl jeden z důvodů založit v centru Liberce profesionální centrum, kde by naši zákazníci získali kompletní služby v oblasti diagnostiky a terapie doplněné cvičením za účelem posílení vitality a zdraví. Manžel zde předává své zkušenosti z oblasti umění taiji a qigongu a já se věnuji léčebným masážím Shiatsu, moxování a čínské dietetice. Všechny znalosti z lékárny se mi dnes hodí, protože díky nim mohu svým klientům na konkrétní potíže míchat léčivé byliny sama. 

Pro spokojené a pravidelné návštěvníky Centra vařím každý rok i mastičky a vyrábím bylinné oleje i tinktury. Protože zájem o domácí, poctivé výrobky stoupá, jsou dnes v naší nabídce pro klienty Centra i bylinné sirupy a medy, džemy a pečené čaje. A jelikož zkušenost klientů s „podomácky“ vyrobeným sortimentem je víc než pozitivní, cesta, kterou jsem si vybrali je správná. 

 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

O BOJOVÝCH UMĚNÍCH A SPORTECH

22. 03. 2019

O cestách bojovníků a jejich umění bylo sepsáno spousty příběhů a knih a ohlédneme-li se zpět do minulosti, můžeme vysledovat stopu vývoje, kterou v t...

JARNÍ OČISTNÁ KŮRA JATER

09. 03. 2019

Játra jsou hlavním detoxikační místem v těle a právě jaro je období, kdy se může projevit oslabení jater i žlučníku.

všechny články