představujeme se

< Zpět na úvod

Jak jsem se dostal k Tai-Ji

Mé jméno je Jiří Jakub a pocházím z Liberce. Od 15 let mne inspirují bojová umění a v různých obměnách a stylech se jim věnuji dodnes. Je to nekonečný proces, v němž člověk nejen zdokonaluje, ale též poznává sám sebe.

Svou kariéru v bojových uměních jsem započal v oddíle karate při T.U. Slavia Liberec. Po dosažení vyššího žákovského stupně zakládám vlastní oddíl při TJ Broumovská a po několika letech úspěšně skládám zkoušku na první mistrovský stupeň. Karate mne v tomto období přestává inspirovat a nahrazuje ho Wing tsun kung fu pod mezinárodní organizací Leon Thing system.   

Okolo roku 1990 se poprvé v Č.R. objevuje TaijiQuan. Toto cvičení, nazývané též vrcholem všech bojových umění, začínám studovat u ing. Hrůzy, kterého odborně lektoroval ing. Jan Turneber z Prahy. Po roce dávám dohromady malou skupinku zájemců o tato cvičení a společně s nimi se realizuji a vyvíjím po svém.           

Pokrok přichází pozvolna a pomalu a neobešel by se bez studia a celé řady odborných seminářů a konzultací s kvalifikovanými odborníky. Objevuji Čeng man Čching styl a J.Kauskase z Glasgow. Absolvuji studijní pobyt v Anglii. Několik dalších let zdokonaluji své umění u J.Pletánka, žáka F.Hainryho. Nyní je mou isnspirací Erle Montaigue, dr. Yang Jwing-ming a J.J.Galinier.  

V roce 2009 opouštím cvičení po tělocvičnách a zakládám společně s manželkou Vendulou profesionální centrum. Zde se věnujeme cvičení TaijiQuan stylu Jang a Qigongu, dnes už nejsou v popředí zájmu jen bojová umění, jak tomu bylo dříve, ale též komplexní přístup za účelem nalézání rovnováhy a upevnění zdraví.   

Jak jsem se dostala k Shiatsu 

Jmenuji se Vendula Magdaléna Jakubová a pocházím z Liberce. Můj zájem o přírodu a vlastně vše živé se projevoval již od dětství. Střední škola mi pomohla prohloubit znalosti bylin včetně latinské terminologie, a to se mi zúročilo, když jsem začala pracovat v lékárně, která se tehdy, snad jako jediná v libereckém regionu zabývala širším prodejem léčivých rostlin. Po několika letech se prodejna s rozšířeným sortimentem pod názvem Přírodní produkty stěhuje do Moskevské ulice a já zde pracuji ještě několik let, než dojde ke změně bydliště a celé řadě nových událostí.  

S manželem inklinujeme k přírodnímu způsobu života, a proto se stěhujeme z Liberce do podhůří Jizerských hor poblíž městečka Hejnice. V té době jsem již v důsledku velké vzdálenosti od Liberce v Přírodních produktech neprodávala, ale práce s lidmi mi chyběla. Chtěla jsem vlastní realizaci, jejimž prvním krokem byl kurz Reflexní terapie. A protože mě přitahovala i východní medicína, následoval kurz Shiatsu, který mi umožnil otevřít si novou a velmi zajímavou praxi. 

Shiatsu a taiji se výborně doplňují, a to byl jeden z důvodů založit v centru Liberce profesionální centrum, kde by naši zákazníci získali kompletní služby v oblasti diagnostiky a terapie doplněné cvičením za účelem posílení vitality a zdraví. Manžel zde předává své zkušenosti z oblasti umění taiji a qigongu a já se věnuji léčebným masážím Shiatsu, moxování a čínské dietetice. Všechny znalosti z lékárny se mi dnes hodí, protože díky nim mohu svým klientům na konkrétní potíže míchat léčivé byliny sama. 

Pro spokojené a pravidelné návštěvníky Centra vařím každý rok i mastičky a vyrábím bylinné oleje i tinktury. Protože zájem o domácí, poctivé výrobky stoupá, jsou dnes v naší nabídce pro klienty Centra i bylinné sirupy a medy, džemy a pečené čaje. A jelikož zkušenost klientů s „podomácky“ vyrobeným sortimentem je víc než pozitivní, cesta, kterou jsem si vybrali je správná. 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

02. 03. 2018

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se daj...

Společnou cestou

22. 02. 2018

Jak vnímám práci našeho centra, aneb taiji je terapie a teprve potom cvičení

všechny články