o nás

< Zpět na úvod

Jak jsem se dostal k Taijiguanu     

Můj život prostoupila bojová umění a v různých obměnách a stylech se jim věnuji dodnes. Svou cestu jsem započal v oddíle karate VŠST Slavia Liberec. Po několika letech zakládám vlastní oddíl při TJ Broumovská a zároveň úspěšně skládám zkoušku na mistrovský stupeň. Jenže žádný mistr jsem nebyl, neboť mé „kung fu“ vyžadovalo ještě spousty práce. Poznal jsem, že pokud člověk není v karate patřičně agresivní a hrubý, nemůže mu tento styl jako defenzivní sebeobrana fungovat. To mne inspirovalo hledat dál a novým tématem se tak na několik let stalo Wing tsun kung fu pod mezinárodní organizací Leon Thing system. Toto umění mi sedělo mnohem lépe, bylo jemnější a svým způsobem to byl mezistupeň toho, co mělo následovat. Roku 1990 se poprvé více méně ze zvědavosti seznamuji s uměním TaijiQuan v Klubu tradičních čínských cvičení vedených Přemyslem Hrůzou. Natolik mne to oslovilo, že jsem se naučil základní sestavu tzv. 24 forem a tu začal po pronajatých tělocvičnách učit. Bylo to samozřejmě povrchní a neodborné, ale začátky být jiné ani nemohou. Úroveň mého cvičení a podání měla samozřejmě rezervy a tak započal propces zdokonalování a hledání vzoru-mistra. Tuto fázi, která trvala minimálně deset let zaplnila celá řada lidí a nechci se tady vypisovat z toho s kým, co, kdy a jak jsem absolvoval, abych tím zvedl prestiž své pozice. Pro mne je důležité to, co je teď.

Faktem je, že mým osudovým přeurčením bylo hledat v sobě, neopírat se o druhé, a to mi zůstalo dodnes. Věřím a jsem přesvědčen, že každý máme svou cestu, svůj úkol, na který jsem různými okolnostmi během života postupně připravováni. Tou mojí cestou je bezesporu taichi. Během života jsem se několikrát snažil uplatnit v zaměstnání, podnikání, ale vždy jsem byl elegantně vykopnut a jediné, co mi zůstalo bylo práce s lidmi v rámci cvičení. Snad právě proto zakládáme v r. 2009 společně s manželkou centrum Taiji-shiatsu, v kterém se realizujeme dodnes. Náš projekt je úspěšný již řadu let a stále je co předávat a objevovat. Lidé přicházejí a odcházejí, ale to je normální, já však vím, že tím co dělám jsem na svém místě.   

S projevem díků uvádím jména těch, kteří mé taichi formovali a ovlivnili do současné podoby: (ing.P.Hrůza, ing. Jan Turneber, Jan Pletánek, Jan Kauskas, Epi van der Pol, Jan Jeřábek, mgr. Lenka Ryšková, Roman Micka, Erle Montaigue, Vincent Chu, J.J.Galiniere a Dr. Yang jwing ming).    


 
    

Jak jsem se dostala k Shiatsu 

Jmenuji se Vendula Magdaléna Jakubová a pocházím z Liberce. Můj zájem o přírodu a vlastně vše živé se projevoval již od dětství. Střední škola mi pomohla prohloubit znalosti bylin včetně latinské terminologie, a to se mi zúročilo, když jsem začala pracovat v lékárně, která se tehdy, snad jako jediná v libereckém regionu zabývala širším prodejem léčivých rostlin. Po několika letech se prodejna s rozšířeným sortimentem pod názvem Přírodní produkty stěhuje do Moskevské ulice a já zde pracuji ještě několik let, než dojde ke změně bydliště a celé řadě nových událostí.  

S manželem inklinujeme k přírodnímu způsobu života, a proto se stěhujeme z Liberce do podhůří Jizerských hor poblíž městečka Hejnice. V té době jsem již v důsledku velké vzdálenosti od Liberce v Přírodních produktech neprodávala, ale práce s lidmi mi chyběla. Chtěla jsem vlastní realizaci, jejimž prvním krokem byl kurz Reflexní terapie. A protože mě přitahovala i východní medicína, následoval kurz Shiatsu, který mi umožnil otevřít si novou a velmi zajímavou praxi. 

Shiatsu a taiji se výborně doplňují, a to byl jeden z důvodů založit v centru Liberce profesionální centrum, kde by naši zákazníci získali kompletní služby v oblasti diagnostiky a terapie doplněné cvičením za účelem posílení vitality a zdraví. Manžel zde předává své zkušenosti z oblasti umění taiji a qigongu a já se věnuji léčebným masážím Shiatsu, moxování a čínské dietetice. Všechny znalosti z lékárny se mi dnes hodí, protože díky nim mohu svým klientům na konkrétní potíže míchat léčivé byliny sama. 

Pro spokojené a pravidelné návštěvníky Centra vařím každý rok i mastičky a vyrábím bylinné oleje i tinktury. Protože zájem o domácí, poctivé výrobky stoupá, jsou dnes v naší nabídce pro klienty Centra i bylinné sirupy a medy, džemy a pečené čaje. A jelikož zkušenost klientů s „podomácky“ vyrobeným sortimentem je víc než pozitivní, cesta, kterou jsem si vybrali je správná. 

 

 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

O PĚTI PRINCIPECH ČCHI-KUNGU

16. 02. 2020

Čchikung je jednou z věd, která odhaluje tajemství života, energie a mysli na pozadí našeho vědomí. Plným právem jej můžeme postavit naroveň pokročilý...

O ZDRAVÍ, NEMOCI A PODPOŘE HVĚZD

31. 01. 2020

Zdraví, jak všichni víme, je to nejdůležitější co máme a při tom je prokázáno, že z pětadevadesáti procent je původcem každé nemoci mysl, pojďme se te...

všechny články