o nás

< Zpět na úvod

Jak jsem se dostal k Taijiguanu     

Jmenuji se Jiří Jakub a pocházím z Liberce. Od 15 let mne inspirují bojová umění a v různých obměnách a stylech se jim věnuji dodnes. Svou kariéru jsem započal v oddíle karate při VŠST Savia Liberec. Po dosažení 3 kyu zakládám vlastní oddíl při TJ Broumovská, kde jsem po 2 letech úspěšně složil zkoušku 1 dan. Poté mne karate přestalo inspirovat a jeho místo nahradilo Wing tsun kung fu pod mezinárodní organizací Leon Thing system. Roku 1990 začínám zcela náhodou s cvičením TaijiQuan. roce 2009 zakládáme společně s manželkou profesionální centrum, kde se věnujeme pořádání kurzů čínských cvičení a terapii shiatsu. (Mé studium začíná pod vedením ing. P. Hrůzy, žáka J. Turnebera, 24 forem, poté přecházím na Čeng man Čching styl 37 forem J. Kauskas Glasgow, následuje J.Pletánek Pardubice 88 dlouhá forma, meč, Erle Montaigue stará dlouhá forma a Jang Jwing ming forma mistra Jang Ban hou. Další inspirací mi byli Vincent Chu a J.J.Galiniere z Francie. 
Náš projekt je úpěšný již řadu let, stále je co nového objevovat a lidé přicházejí, takže si dovolím říci, že tím, co děláme, jsme na svém místě.    
 
    

Jak jsem se dostala k Shiatsu 

Jmenuji se Vendula Magdaléna Jakubová a pocházím z Liberce. Můj zájem o přírodu a vlastně vše živé se projevoval již od dětství. Střední škola mi pomohla prohloubit znalosti bylin včetně latinské terminologie, a to se mi zúročilo, když jsem začala pracovat v lékárně, která se tehdy, snad jako jediná v libereckém regionu zabývala širším prodejem léčivých rostlin. Po několika letech se prodejna s rozšířeným sortimentem pod názvem Přírodní produkty stěhuje do Moskevské ulice a já zde pracuji ještě několik let, než dojde ke změně bydliště a celé řadě nových událostí.  

S manželem inklinujeme k přírodnímu způsobu života, a proto se stěhujeme z Liberce do podhůří Jizerských hor poblíž městečka Hejnice. V té době jsem již v důsledku velké vzdálenosti od Liberce v Přírodních produktech neprodávala, ale práce s lidmi mi chyběla. Chtěla jsem vlastní realizaci, jejimž prvním krokem byl kurz Reflexní terapie. A protože mě přitahovala i východní medicína, následoval kurz Shiatsu, který mi umožnil otevřít si novou a velmi zajímavou praxi. 

Shiatsu a taiji se výborně doplňují, a to byl jeden z důvodů založit v centru Liberce profesionální centrum, kde by naši zákazníci získali kompletní služby v oblasti diagnostiky a terapie doplněné cvičením za účelem posílení vitality a zdraví. Manžel zde předává své zkušenosti z oblasti umění taiji a qigongu a já se věnuji léčebným masážím Shiatsu, moxování a čínské dietetice. Všechny znalosti z lékárny se mi dnes hodí, protože díky nim mohu svým klientům na konkrétní potíže míchat léčivé byliny sama. 

Pro spokojené a pravidelné návštěvníky Centra vařím každý rok i mastičky a vyrábím bylinné oleje i tinktury. Protože zájem o domácí, poctivé výrobky stoupá, jsou dnes v naší nabídce pro klienty Centra i bylinné sirupy a medy, džemy a pečené čaje. A jelikož zkušenost klientů s „podomácky“ vyrobeným sortimentem je víc než pozitivní, cesta, kterou jsem si vybrali je správná. 

 

 

 

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

JÓGA VERSUS TAICHI

25. 11. 2019

V dnešní době se těší stále větší oblibě zdravý životní styl. Tento trend zahrnuje především životosprávu, časté pobyty v přírodě a mimo jiné i činnos...

CO ZÍSKÁTE CVIČENÍM TAIJIGUANU A QIGONGU

12. 08. 2019

Dnešní život je plný spěchu, napětí a stresu. Tento trend nás připravuje o energii a duševní rovnováhu. Ztráta psychického komfortu zanechává stopy v ...

všechny články