jak probíhá shiatsu

Oproti zažitým způsobům různých masáží se shiatsu provádí na zemi. Ne tedy úplně na zemi, ale buď na různých měkkých podložkách nebo na futonu. Na některé klienty to může zezačátku působit poněkud netradičně, protože na to nejsou zvyklí. Pro terapeuta je to však velká výhoda a ulehčení práce s možností  využití váhy celého svého těla. Další rozdíl je v tom, že shiatsu se provádí přes oblečení. Jdete-li na shiatsu, je dobré mít něco na převlečení, nejlépe bavlněné tričko, popř. mikinu a hlavně volné kalhoty. Přes upnuté džíny se opravdu některé věci dělat nedají. Někdo si zase myslí, že když odloží oblečení, tak shiatsu bude jaksi „silnější“ nebo příjemnější. Z vlastní zkušenosti však vím, že co je možná příjemnější pro klienta, ještě nemusí být pro terapeuta.

První shiatsu bývá asi hodinové. Nejdříve se zjistí stav energie „skenováním“ pacientových zad, kde je mapa jednotlivých orgánů a z ní lze odečíst jejich energetický potenciál. Protože se málokdo umí okamžitě uvolnit, zvláště je-li na shiatsu poprvé a neví, co může čekat, prvních zhruba 15-20 minut je o uvolnění a získání důvěry. Po této době většinou všichni zjistí, že  při prováděných technikách nic nebolí a navíc je to příjemné, takže mohou v klidu a beze strachu relaxovat. Je ovšem malé procento pacientů, kteří to nedokáží a stále vás sledují a kontrolují. Po druhé to bývá už většinou mnohem lepší. Další fází je protažení svalů a kloubů, protože stažená místa jsou ochranou hlubšího problému. Klasická masáž sice různé zatuhliny rozmasíruje, ale tím vlastně tělu sebere tyto obranné mechanismy, aniž by řešila důvod, proč vznikly. Nakonec se ošetří meridiány, které jsme zjistili na začátku a klient ještě chvíli odpočívá.

Pokud chce klient na svém zdraví „zapracovat“ ještě více, dostane podle svých obtíží buď již namíchaný bylinný čaj, nebo recept a nechá si ho připravit. Další možností je konzultace ohledně stravování a sestavení jídelníčku, který je také závislý na daném problému. Může si také vybrat z nabídky různých bylinných olejů, mastí a tinktur.

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

TAO A ÚSILÍ V HLEDÁNÍ PRAVDY

23. 06. 2021

Pokud někoho přitahuje taii, nebo čchi-kung příčinou může být mimo jiné i podvědomá potřeba něčemu životně důležitému se naučit. Objektivní mysl si sa...

Rychlejší léčba zlomenin

10. 06. 2021

Myslíte si, že zlomenina se dá léčit jen fixací a ortézou? potom jste na omylu, tento článek napoví mnohem více.....

všechny články