Taiji pokročilí 2020

Je pondělní ráno, první den po posledním z výcvikových pobytů. Venku je mlha a prší, ideální čas sednout, stáhnout z foťáku fotky, videa a udělat reportáž, která připomene zážitky a uvolněné okamžiky několika intenzivně prožitých dní.  

Žádný z pobytů není stejný, pokaždé převládá jiné téma jako ideový záměr. Je to mometální inspirace, kterou člověk intuitivně z neviditelného pole vyčte, popíše a předává dál. (Pokud by vás zajímalo najdete zde)   

Takže k věci: 

Od středy do neděle u nás totiž probíhal třetí a nejdelší letní pobyt s cvičením určený pokročilým. Tématem byla sestava Wudangského taichi. Na rozdíl od tradičního Jangu bylo vše od základu jiné, což vnášelo do tvůrčího procesu nový náboj a energii. Počasí nám přálo, nicméně s železnou pravidelností se několik posledních let opakuje, že na čchi-kung je zima a prší, začátečníci mají trochu hezky a trochu ošklivo a na pokročilé čeká jasno s vysokými teplotami. Že by znamení?

Na rozdíl od časů minulých, kdy se většinu času cvičilo na rozpálené dlažbě před ubytovacím objektem, jsme letos vyráželi do blízkého okolí na místečka známá a méně známější, abychom byli víc v přírodě a mohli využít také travnatý terén. Mimo jiné jsme byli i v areálu Krakonoš v Bílém potoce, kde proběhl letní pobyt s cvičením v roce 2008 a tak si někteří pamětníci mohli zavzpomínat a připomenout, jak ten čas neuvěřitelně letí.

Třetí den pobytu je už zvykem, že cvičíme jen ráno a odpoledne vyrážíme na výlet. Tentokráte byl cílem Harrachov. V davu návštěvníků jsme dorazili k Mumlavským vodopádům a odtud mimo hlavní turistické trasy příjemným lesíkem dorážíme k občerstvovací stanici, kde se naše putování zakončilo.

Během této akce jsme se naučili do dvou třetin sestavu 36 forem, vyzkoušeli Wudangský čchi-kung pěti zvířat, intenzivně protáhli a rozhýbali tělo, ranními meditacemi zklidnili mysl a celý program završil čchikung taoistických nesmrtelných.  Zkrátka zase jsme něco hodnotného pro sebe a své tělo udělali, a to se vždy ukáže, jako hodnotná deviza teprve v časech budoucích.

    vzpomínka na Bílý potok 2008

ARCHIVNÍ FOTO LETNÍ SEMINÁŘE, MIMO JINÉ I BÍLÝ POTOK 2008 A HRABĚTICE 2007

TŘINÁCT WUDAGSKÝCH FOREM ČCHI-KUNG (NÁROČNÉ) Pokud se na to dáte, nezapomeňte na obě strany a výdrž v každé z pozic minimálně deset vteřin)

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec