taiji pokročilí 2018

Je pondělí ráno a já sedám k počítači, abych začerstva zaznamenal všechny dojmy z posledního pobytu, který proběhl od středy 25. do neděle 29. července. V původním plánu bylo 36 forem Wudangského taiji a do poslední chvíle to vypadalo, že se na tom nic měnit nebude, jenže jak začali najíždět první lidé, nemohl jsem si nevšimnout jistých rozpaků a obav, které naznačovaly, že když se do toho na našem plácku před domem pustíme, bude to pro všechny z nás v tomto horku likvidační. A tak přišel na řadu plán „B“. Jedinou možností jak přežít a zároveň cvičit, byl únik od spalujícího slunce do příjemného chládku lesa v blízkosti potoka a tůní. Zde je samozřejmě omezený realizační prostor, ale na qigong (čchi-kung) to stačí. 

Cílem letních pobytů oproti běžným kurzům v centru je vždy něco navíc; nový zážitek, nová zkušenost a těmi se pro tentokrát staly dva soubory Tao-jin neigongu, ukázka taiji dr. Minga a zcela netradiční pohled na sebeobranu. Mottem bylo dělat míň a získat víc. (Tedy přesný opak toho, co u nás ve snaze někam to posunout dělo). 

Na sobotu byl naplánován již tradiční výlet s cvičením. Irena vymyslela, že bychom mohli zajet podívat se k Nichtovým domkům. Znám to místo již léta, pro naše záměry ideální a my měli to štěstí, že tam zrovna nikdo nebyl. 

Přežili jsme dokonce i zatmění měsíce a ducha na střeše, takže lze jen zkonstatovat, že všechno proběhlo jak má, tedy na pohodu a všichni byli spokojeni.

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec