Taiji léto 2017

Tento víkend u nás proběhl již tradiční letní seminář taiji pro začátečníky. Jsem plný dojmů a tak honem sedám k „nojtbuku“, abych všechno, jak mi přijde na mysl, barvitě zaznamenal. Sjeli se, jak už bývá zvykem, pravidelní účastníci zájezdu a k nim přibylo opět pár nováčků, kteří k této netradiční, pohybové aktivitě svůj vztah a motivaci teprve hledají. Počasí se letos chovalo jako na houpačce, naštěstí teploty nikdy neklesaly pod přijatelnou mez a občasné přepršky netrápily dlouho, takže by se dalo říci - na cvičení téměř ideální počasí.  Jídlo bylo zase jak vždy vegetariánské, lehké a velmi chutné, podšálky se kupodivu neztrácely. Proto nezbývá než vysmeknout velkou pochvalu a uznání paní domu.

Nosným programem byl samozřejmě nácvik taiji sestavy, nicméně aby to nebylo vždy stejné a fádní, vybíráme pro každý pobyt nějaké konkrétní téma, kterému se intenzivněji formou cvičení a promluv věnujeme. Letos bylo tímto tématem uchopení kvality wuti v proměnách taiji a prohloubení intuice a vnímání.  

Letos zase povedlo a stálo to za to. Existence hrála tuto hru s námi včetně myší, které měly letos důležitou, terapeutickou úlohu, takže co dodat závěrem, na viděnou zase někdy příště…….  

číst celý článek
komentáž Míši Oravcové 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

02. 03. 2018

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se daj...

Společnou cestou

22. 02. 2018

Jak vnímám práci našeho centra, aneb taiji je terapie a teprve potom cvičení

všechny články