Taiji 24-28.7.2019

Je neuvěřitelné, jak ten čas někdy letí. Poslední seminář za námi a jako by to byl jen okamžik. Tak právě tohle jsme si říkali, když jsme se včera loučili po čtyřdenním pobytu s cvičením taiji. Po vašem odjezdu se Hotel „U opuštěného psa“ opět ponořil do ticha svého WUTI a letos měla jeho meditace poněkud zvláštní, novou příchuť, jeho samota byla naplněna živým klidem. Ale vraťme se o pár dní zpět a zaznamenejme těch pár okamžiků z věčnosti pěkně popořadě. 

Každý rok pár dní před samotnou akcí uvažuji, jakým nosným tématem ji naplnit, co udělat, aby to nebylo fádní, stejné, nudné zkrátka aby vás to znovu inspirovalo a bavilo. Zřejmě intuitivně jsem sáhl po knížkách strýčka Minga a nasával, aby přišla inspirace toho, co je důležité a pro naši praxi rozvíjející. Nechci na těchto místech přidávat zbytečné teorie, neboť tento článek by měl být především o tom, co se událo, nicméně stroze dodávám, že taiji, aby bavilo a fungovalo potřebuje náboj a ten náboj je akce a akce je znalost principů a principy jsou tzv. ting, neboli potencialita každého jednotlivce v akci. Není to o tom, co dostanete, ale co sami za sebe uděláte. A právě o to šlo.

I když počasí bylo letos opět vyhlazovací, celá akce probíhala bez objektivních potíží k naprosté spokojenosti všech účastníků. Mimo jiné to bylo i tím, že velkou část programu jsme umístili do lesa na místo obklopené se všech stran stromy, které navzdory okolnímu žáru dodávaly nezbytnou dávku vlhkosti a chladu. Energetická cvičení je ideální zkoušet v přírodě, neboť právě ona je zdrojem života, klidu a harmonie. Pokud se člověk a tento princip potkají, samotný qigong všechno umocní. A jaký že byl náš program?    

Nejdříve jsem se důkladně rozcvičili a protáhli. Poté následovaly navíjecí pohyby pro otevření a zlepšení koordinace a pak přišlo seznámení s tingy. Každá forma taiji představuje konkrétní ting a pokud tomu budete rozumět a začnete to používat, bude vás to mnohem víc bavit. Dalším tématem byla taiji forma dr. Minga a její aplikace. Následovalo cvičení stability na cihlách a vše bylo zakončeno qigongem taoistických nesmrtelných. Tak to byl stručný průnik programem prožitých čtyř dnů. Ještě je třeba dodat, že třetí den byl, jak už je zvykem, výlet. Tentokráte jsme se vypravili do Vysokého nad Jizerou. A večer bylo posezení a nějaké ty hry, zkrátka bylo nám všem tady fajn, a to přece jde.

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

JÓGA VERSUS TAICHI

25. 11. 2019

V dnešní době se těší stále větší oblibě zdravý životní styl. Tento trend zahrnuje především životosprávu, časté pobyty v přírodě a mimo jiné i činnos...

CO ZÍSKÁTE CVIČENÍM TAIJIGUANU A QIGONGU

12. 08. 2019

Dnešní život je plný spěchu, napětí a stresu. Tento trend nás připravuje o energii a duševní rovnováhu. Ztráta psychického komfortu zanechává stopy v ...

všechny články