komentář Petra Krále

< Zpět na výběr galerie

Ahoj tam v dáli,            8 /2016                                                                                                            

Abyste tam bratři nezůstali zase sami, přenesu pár myšlenek a poznatků na papír aby to mělo trvalejší životnost. Toto moje povídání je čistě můj pohled na věc a moje vnitřní cítění a nechci se tímto nijak nikoho dotknout neboť ať si každý své pocity a zkušenosti uchová v sobě nebo ať sem taky něco přidá.

Jak jsem psal vloni, nakočil jsem do vláčku tai-či ale k mému úžasu až v pátek po o. Vloni už ve čtvrtek navečer a letos to trvalo mírně dýl. Asi pracují přibývající roky. V pátečním odpoledním bloku jsem začal mírně pociťovat  změny v mém přístupu ke cvičení. Celostudijní informace o vyvarování se snahy o jakési perfektní zpracování formy mi zaklaply do systému a když jsem si to uvědomil, nastal čas odstranit staré zápisy, vylít onen pověstný plný šálek čaje a začít odznovu ale úplně jinak. V očekávání věcí příštích jsem si později zacvičil několikrát 88 a nepřestával jsem se divit. Vyšlo mi, že  při dodržení několika základních principů držení těla, se všechno ostatní prostě jen děje. Dostavila se ona znásobená radost z právě probíhajících pohybů a všechno bylo růžové. Všechny pohybové klouby se doplňovaly a všechno se bez čehokoliv pohybovalo v naprosté součinosti. PARÁDA, možná MEGAPARÁDA. Kdyby mi to tak vydrželo.

V bloku práce ve dvojicích – což mně nejvíc ba, neboť formu můžu drilovat sám doma, se mi nejvíc líbily čina praktiky pro svou neskonalou jemnost. Rozumím tomu, že navázání s partnerem je nesmírně důležité ale těžké. Pokud se však povede být ve správný okamžik na správném místě a začnou se používat aplikace z formy, výsledek je ohromující. No prostě slovy pana Párala, radost až do rána.

Věřím, že se každému z účastníků naší partičky povedlo tento kritický moment nejednou vystihnout a vychutnat si cestu a cíl záměru tak krásně nenásilné cesty.

Čchi-kung se mi taktéž líbil i když se musím přiznat, že jsem si k této formě cvičení  ještě nenašel ten správný přístup ale tím nechci samozřejmě znevažovat jeho důležitost.

V ranní pomeditační části bylo řečeno spoustu zajímavých a poučných věcí a co se nepochopilo hned, se určitě alespoň částečně uložilo pro pozdější osobní zpracování.

V neděli po posledním bloku měl každý možnost vyjádřit své hodnocení uplynulých cvičebních dní a mě z toho vyšlo, že spokojenost byla maximální u všech. Jirka to měl bezvadně připravené a z mého pohledu  jsem přesvědčený, že jsem se díky tomuto semináři posunul na naší společné cestě o pořádný krok.

Vendulka opět nezklamala a znovu velký dík za péči o naše hladové žaludky. Jako vloni celé skupině uděluji 1*. Už teď se na Vás všechny těším v září.

Pic Petr

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

JÓGA VERSUS TAICHI

25. 11. 2019

V dnešní době se těší stále větší oblibě zdravý životní styl. Tento trend zahrnuje především životosprávu, časté pobyty v přírodě a mimo jiné i činnos...

CO ZÍSKÁTE CVIČENÍM TAIJIGUANU A QIGONGU

12. 08. 2019

Dnešní život je plný spěchu, napětí a stresu. Tento trend nás připravuje o energii a duševní rovnováhu. Ztráta psychického komfortu zanechává stopy v ...

všechny články