IMUNITA

IMUNITA
V posledních měsících a dnech nabývá tento pojem na důležitosti. Ne, že by byl nějak důležitější než jindy, ale lidé, kterým se jaksi víc naslouchá mu přikládají větší význam. Pojďme se tedy společně zamyslet nad pojmem imunita, kdo ví, co nás napadne.

Takže co říká o imunitě naučný slovník: Imunita je schopnost organizmu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího, tak z pohledu organismu vnitřního prostředí. V praxi se antigeny myslí zejména buňky patogenních organizmů, viry, nebo třeba nádorové buňky. Imunita vůči těmto strukturám se vyznačuje tím, že spouští tzv. imunitní odpověď vůči těmto strukturám a způsobuje odolnost organizmu proti konkrétní chorobě. Člověk, který se ubrání je tzv. imunitní jedinec.

Pokud budeme nahlížet svou imunitu celostním pohledem odhalíme tři vzájemně propojené roviny. Tou první je fyzické tělo a jeho základní stavební kámen buňka. Druhou oblastí je životní energie a tou třetí je naše mysl. Není žádným tajemstvím, že lpíme na těle a zbylým oblastem nepřikládáme žádný zásadní význam.  

Ovšem, není žádným tajemstvím, že způsob myšlení, ovlivňuje energii a následná rovnováha, nebo naopak nerovnováha vyvolá změnu v těle. Tyto mechanizmy působí simultánně a nepřetržitě a pokud svou imunitu spojujeme výhradně s tělem, stavíme hrad své odolnosti na vodě. Takže jestliže se někdo domnívá, že nadměrnou konzumací ovoce a zeleniny, sportem a vitamíny najednou získá imunitu je opravdu pošetilý.

Podívejme se nyní na celou problematiku ještě trochu z jiného úhlu:

Každý ví, že základním stavebním kamenem našeho těla je buňka. Každou buňku si můžeme představit jako mikroskopický balónek, v jehož nitru se nachází samotná podstata života. Je to podobné jako skořápka každého semínka nenarozené květiny, nebo stromu. Pokud se jeho obal a soudržnost naruší, život uvnitř vyprchá. Každý živý organizmus se skládá z miliard buněk, nicméně jejich vzájemná symbióza a životaschopnost se řídí naprosto stejnými zákony vycházejícími z vlastností základního stavebního kamene. Co z toho pro nás vyplývá? Pokud ztratíme svou celistvost, jsme neuvěřitelně zranitelní.  

Celistvost má tedy zásadní podíl na imunitě. Představme si své tělo složené z miliard buněk jako velký nafukovací míč. Pokud na jakýkoli bod vyvinete tlak, míč reaguje tím, že se odkutálí stranou, ale s jeho strukturou a soudržností se nic zásadního nestane. Když ale míč navrtáme, vzduch, který vytvářel ochrannou vrstvu se vytratí a celá struktura se zbortí. Můžeme také pomyslný míč svou nabubřelostí přefouknout a v takovém případě hrozí, že praskne a dopadne to podobně.

Proto říkám, že imunita není o schopnosti bojovat, nafukovat bublinu do astronomických rozměrů, nýbrž s klidnou myslí nahlížet realitu a čelit. Schopnost čelit dává prostor na uvážená rozhodnutí a navíc nevysiluje. Ne nadarmo se říká lékař léčí, ale příroda uzdravuje, navíc každý boj je energetický výdej s naprosto nejistým výsledkem.

V této době je každý chytrák na internetu prorokem a lidé se stále víc bojí. Bát se však znamená podléhat diktátu mysli a nebýt v souladu s odvěkým principem života. Strach je příchutí smrti a pokud se začneme bát ona si nás dříve, či později vyhledá, neboť podobné se vždy vzájemně přitahuje. To je to navrtání balónu, který se dříve či později zbortí.

Můžeme ale také vymýšlet stále drsnější opatření, omezovat se v základních potřebách života, ke kterým bezesporu patří dýchat normální vzduch, nikoli nějaký kontaminovaný odpad přes nějakou roušku. Ten čistý vzduch je pro nás zásadním a klíčovým médiem do metaforického balónu naší energie a pokud jej znehodnotíme, zaděláváme si do budoucna na velké problémy. Komické na celé situaci je to, že nikdo neví, kudy a jak současný nepřítel přichází, jenom se domníváme a vydáváme to za pravdu, díky níž někteří jedinci sklízejí politické body.  

Zrovna dneska jsem zhlédl astro poradnu pana Baudyše na měsíc září

(https://www.youtube.com/watch?v=coINDFCKiH4)

a zaujalo mne, že v současné době planety nabádají k tzv. retrograditě, neboli zpětnému pohybu charakteristickém návratem zpět. Procesy, které tento vliv vyvolává jsou pomalé, hluboké a opravdové. Zapadlo to na milimetr přesně do konceptu mé mysli. Jsem přesvědčen že tato retrospektivita je přirozeným následníkem tendence „jinových“, zpomalovacích vlivů planet, které působily letos na jaře. Dává to smysl, nedívejte se jenom na to, co se děje na po vrchu, ale také co se odehrává uvnitř. Poté zjistíte, že vše je v naprostém pořádku. Mimochodem retrogradita v člověku nastane, když svou pozornost, kterou věnoval věcem vnějším obrátí na sebe a do sebe. Tím nastává spirituální obrat a návrat ke zdroji. Podstata se spojuje se svým projevem, stvořitel a stvořené jsou jedno.

Imunita je zajištěna především návratem k podstatě a ta podstata sama o sobě léčí.

Blíží se volby a zase to bude stejná písnička kdo, proti komu, co kde vezmeme a komu jinde přidáme. Kolik důležitých silnic přibyde a kolik veledůležitých projektů dostane zelenou. Nikde však nenajdete volební program, který by mířil k člověku k jeho pohodě, radosti a zdraví. Důvod je jediný, nijak to nevynáší. Avšak možná nastane doba a třeba už není daleko, kdy důraz na smysl života v podobě ekonomického růstu a prosperity vezme za své. Nakonec jak říkala maminka Forresta Gumpa: „Člověk má mít jen to, co potřebuje, ostatní je na vychloubání“ a tak se pomalu ale jistě vracíme tam, kde je všechno normální a v pohodě, totiž k sobě. Když nebudeme zbytečně hysterčit, dojdeme tam snáze.

PS: mimochodem skutečná svoboda je v první řadě svobodou vnitřní, pokud to otočíme a hledáme ji venku, bude z toho jen arogance s nedostatkem zodpovědnosti.

 

Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

TAO A ÚSILÍ V HLEDÁNÍ PRAVDY

23. 06. 2021

Pokud někoho přitahuje taii, nebo čchi-kung příčinou může být mimo jiné i podvědomá potřeba něčemu životně důležitému se naučit. Objektivní mysl si sa...

Rychlejší léčba zlomenin

10. 06. 2021

Myslíte si, že zlomenina se dá léčit jen fixací a ortézou? potom jste na omylu, tento článek napoví mnohem více.....

všechny články