Články

TŘI OKRUHY TRANSFORMACE  - ČÁST I. TĚLO

TŘI OKRUHY TRANSFORMACE - ČÁST I. TĚLO

V minulém článku jsme se zabývali hlubším smyslem taiji a okrajově zde byly zmíněno tělo, energie a mysl jako tři transformační okruhy. Tento článek je volným pokračováním a věnuje se transformaci těla
VÁNOČNÍ DÁREK

VÁNOČNÍ DÁREK

je tu období vánoc a tak mne napadlo, že bych mohl příznivcům našeho centra poslat malý dáreček. Inspiraci k němu jsem načerpal z knížky Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchaj ťi čchuan a doufám, že se vám bude líbit. Samotné opisování mne však nebaví, a tak jsem si dovolil ke konkrétním tématům připsat své postřehy a komentáře.
MEDITACE V MOBILNÍ APLIKACI

MEDITACE V MOBILNÍ APLIKACI

Dnes máme chytré telefony a v nich plno aplikací, ale nezapomínejme, že i my jsem mobilní tedy pohyblivou aplikací daných předloh a zároveň netušených možností. Aplikace meditací je jedna z nich.

JARNÍ OČISTNÁ KŮRA JATER

Játra jsou hlavním detoxikační místem v těle a právě jaro je období, kdy se může projevit oslabení jater i žlučníku.
O BOJOVÝCH UMĚNÍCH A SPORTECH

O BOJOVÝCH UMĚNÍCH A SPORTECH

O cestách bojovníků a jejich umění bylo sepsáno spousty příběhů a knih a ohlédneme-li se zpět do minulosti, můžeme vysledovat stopu vývoje, kterou v této oblasti lidský druh absolvoval. Počátky bojových dovedností patřily živelnosti, brutalitě a síle, zlaté období bylo prodchnuto skutečným uměním, kdy kromě svalů dostal prostor i duch a konce se opět navracejí k počátkům, aby se tak kruh pomyslného vývoje definitivně uzavřel.
O ŽIVOTĚ, ČÍNSKÝCH UMĚNÍCH A ZÁLUDNOSTECH PODVĚDOMÍ

O ŽIVOTĚ, ČÍNSKÝCH UMĚNÍCH A ZÁLUDNOSTECH PODVĚDOMÍ

O čínských uměních qigong a taijiguan bylo už napsána spousta knih; na dostupných video kanálech jsou stovky ukázek, ale osobní zkušenost je něco úplně jiného. Snažíte se to pochopit, uchopit, napodobit a i když to máte vyloženě před očima, tak to prostě nejde. Dříve jsem byl toho názoru, že to je jenom o trpělivosti a píli, dnes se přikláním k teorii, že nemalý podíl na tom má i náš mozek a fenomén nazývající se podvědomí.
JAK MODERNÍ TECHNOLOGIE OVLIVŇUJÍ NAŠE VĚDOMÍ A MYSL

JAK MODERNÍ TECHNOLOGIE OVLIVŇUJÍ NAŠE VĚDOMÍ A MYSL

Vážení čtenáři, inspiroval mne pořad České televize Hyde park, v němž jsem vyslechl názory Susan Greenfieldové, profesorky fyziologie na Oxfordské univerzitě zabývající se neuro vědami, mozkem, vědomím, myslí a vlivem současných technologií na naše chování.
O MECHANICKÉM ŽIVOTĚ A AUTENTICKÉM TAIJI

O MECHANICKÉM ŽIVOTĚ A AUTENTICKÉM TAIJI

Od těch dob, co v České republice začal být populární Taiji-guan, jej zkoušelo mnoho lidí, ale jen málokdo u toho vydržel. Když budeme hledat příčinu, s největší pravděpodobností ji najdeme v odlišnosti kultury, tradic a myšlení.
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

O MECHANICKÉM ŽIVOTĚ A AUTENTICKÉM TAIJI

09. 06. 2019

Od těch dob, co v České republice začal být populární Taiji-guan, jej zkoušelo mnoho lidí, ale jen málokdo u toho vydržel. Když budeme hledat příčinu,...

JAK MODERNÍ TECHNOLOGIE OVLIVŇUJÍ NAŠE VĚDOMÍ A MYSL

04. 05. 2019

Vážení čtenáři, inspiroval mne pořad České televize Hyde park, v němž jsem vyslechl názory Susan Greenfieldové, profesorky fyziologie na Oxfordské ...

všechny články