Články

O tom, co řekl mistr  Tchien – tchajské školy

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se dají poměrně dobře vysvětlit mnohé složité jevy týkající se fyziologie člověka i chorobných procesů. Existuje velké množství čchi-kungových škol a z hlediska podstaty jejich praktik platí, co řekl již mistr Tchien – tchajské školy z doby dynastie Suei, Č´- i:
DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

Je obecně známo, že Číňané hovoří o umění taiji jako o boxu nejzazší krajnosti. O tom by se samozřejmě dalo uvažovat z mnoha úhlů pohledu, ale mne zaujal právě ten, který samotnou podstatou této definice dělá taiji univerzálním multifunkčním nástrojem - a o tom bude i následující článek.
Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Cvičíte Taiji-Quan, usilujte o pokrok, ale nevíte, jak daleko jste? Potom je tento článek pro vás.....

Píšu dál svůj příběh, aneb o hledání skutečného smyslu Taiji

Opět jsem se začetl do knih mého oblíbeného autora dr. Yanga, z kterého vám vypisuji zajímavý úryvek. A protože rád rozvíjím dané téma, rozhodl jsem se k němu napsat svůj komentář.

O vytouženém zdraví

Vážení čtenáři, čas od času převládne nejen v člověku, ale i v zájmové skupině, nebo celé společnosti dominantní trend. Vystoupá na svůj konstruktivní vrchol a poté začne škodit. To je okamžik pro změnu, která navrací k přirozenosti a rovnováze. Náš Taijiguan také potřebuje čas od času změnu, protože změna odkládá obnošené staré a dává prostor pro nepoznané nové. To nové je tak trochu mým tajemstvím, které decentně a v náznacích odhaluji tímto článkem.
Jak chaos a řád ovlivňují naše životy

Jak chaos a řád ovlivňují naše životy

Vážení čtenáři, uvažovali jste někdy nad tím, jak mohou zažité struktury naší mysli ovlivňovat každodenní život? Pokud vás to zajímá, přečtěte si tento článek.
JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

Na našich společných cvičeních si čas od času během rozcvičky povídáme. Je to neformální a lidé se tak více otevřou a uvolní. Včera byl tématem našeho dialogu stres. Vycházeli jsme z nedávno zveřejněného článku na portále Seznam, kde se někdo snažil dávat informace jak tento nešťastný trend dnešní doby zvládnout. Radil, že si máme po ránu dýchat, psát, za co jsme vděční a učit se něčemu novému. Nevím, jak to funguje, protože tohle jsem nikdy nedělal, ale mám jinou zkušenost a o tu bych se s vámi dnes rád podělil. Abych nezapomněl, ještě něco, dopřejte si na tento článek čas, jinak budete ve stresu, že to je dlouhé a buď nedočtete vůbec, nebo budete vnímat každou třetí větu a minete to, s čím se dá pracovat a co by se vám možná mohlo hodit.
O HLEDÁNÍ SMYSLU TAIJI

O HLEDÁNÍ SMYSLU TAIJI

Začali jste s cvičením taiji a nevíte co děláte a proč? Možná vám ledasco odhalí tento článek
TŘI OKRUHY TRANSFORMACE  - ČÁST I. TĚLO

TŘI OKRUHY TRANSFORMACE - ČÁST I. TĚLO

V minulém článku jsme se zabývali hlubším smyslem taiji a okrajově zde byly zmíněno tělo, energie a mysl jako tři transformační okruhy. Tento článek je volným pokračováním a věnuje se transformaci těla
MEDITACE V MOBILNÍ APLIKACI

MEDITACE V MOBILNÍ APLIKACI

Dnes máme chytré telefony a v nich plno aplikací, ale nezapomínejme, že i my jsem mobilní tedy pohyblivou aplikací daných předloh a zároveň netušených možností. Aplikace meditací je jedna z nich.
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

O ČHI-KUNGU NAPLNĚNÉ SAMOTY

03. 04. 2020

Několik posledních týdnů nám dramaticky změnilo život. Jsme vykořeněni ztrátou každodenních návyků a vynucená izolace a samota tento stav ještě víc um...

O POSELSTVÍ DNEŠNÍCH DNÍ

21. 03. 2020

Každá existence je plná tajemství a záhad. Jednou z nich je i neviditelná propojenost a dynamika příčinnosti všech vazeb, kterou nazýváme proměnami JI...

všechny články