Články

O tom, co řekl mistr  Tchien – tchajské školy

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se dají poměrně dobře vysvětlit mnohé složité jevy týkající se fyziologie člověka i chorobných procesů. Existuje velké množství čchi-kungových škol a z hlediska podstaty jejich praktik platí, co řekl již mistr Tchien – tchajské školy z doby dynastie Suei, Č´- i:
DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

Je obecně známo, že Číňané hovoří o umění taiji jako o boxu nejzazší krajnosti. O tom by se samozřejmě dalo uvažovat z mnoha úhlů pohledu, ale mne zaujal právě ten, který samotnou podstatou této definice dělá taiji univerzálním multifunkčním nástrojem - a o tom bude i následující článek.
Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Cvičíte Taiji-Quan, usilujte o pokrok, ale nevíte, jak daleko jste? Potom je tento článek pro vás.....

Píšu dál svůj příběh, aneb o hledání skutečného smyslu Taiji

Opět jsem se začetl do knih mého oblíbeného autora dr. Yanga, z kterého vám vypisuji zajímavý úryvek. A protože rád rozvíjím dané téma, rozhodl jsem se k němu napsat svůj komentář.

O vytouženém zdraví

Vážení čtenáři, čas od času převládne nejen v člověku, ale i v zájmové skupině, nebo celé společnosti dominantní trend. Vystoupá na svůj konstruktivní vrchol a poté začne škodit. To je okamžik pro změnu, která navrací k přirozenosti a rovnováze. Náš Taijiguan také potřebuje čas od času změnu, protože změna odkládá obnošené staré a dává prostor pro nepoznané nové. To nové je tak trochu mým tajemstvím, které decentně a v náznacích odhaluji tímto článkem.

CO ZÍSKÁTE CVIČENÍM TAIJI A QIGONGU

Náš život je plný rychlosti, napětí a stresu. Tento stav se neustále prohlubuje a zanechává stále destruktivnější stopy nejen v naší psychice, ale i fyzickém těle. Lidé pod diktátem takového životního stylu bývají často uzavření, vznětliví, neumí se uvolnit a to jim den ode dne zhoršuje kvalitu života. Důsledkem je celá řada bolestí a blokád a příčinu můžeme hledat v nevyvážených poměrech životní energie. Lékem na tyto potíže je uvolnit mysl a jemně dávat tělu právě to, co nejvíc potřebuje. Balzámem a účinkem v jednom je potom jednoduchost. Pokud jsou tyto principy naplněny, taii a qigong okamžitě působí a to již na úplného začátečníka, takže není třeba se učit složitým věcem a dlouho trénovat.
Jak chaos a řád ovlivňují naše životy

Jak chaos a řád ovlivňují naše životy

Vážení čtenáři, uvažovali jste někdy nad tím, jak mohou zažité struktury naší mysli ovlivňovat každodenní život? Pokud vás to zajímá, přečtěte si tento článek.
JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

Na našich společných cvičeních si čas od času během rozcvičky povídáme. Je to neformální a lidé se tak více otevřou a uvolní. Včera byl tématem našeho dialogu stres. Vycházeli jsme z nedávno zveřejněného článku na portále Seznam, kde se někdo snažil dávat informace jak tento nešťastný trend dnešní doby zvládnout. Radil, že si máme po ránu dýchat, psát, za co jsme vděční a učit se něčemu novému. Nevím, jak to funguje, protože tohle jsem nikdy nedělal, ale mám jinou zkušenost a o tu bych se s vámi dnes rád podělil. Abych nezapomněl, ještě něco, dopřejte si na tento článek čas, jinak budete ve stresu, že to je dlouhé a buď nedočtete vůbec, nebo budete vnímat každou třetí větu a minete to, s čím se dá pracovat a co by se vám možná mohlo hodit.

OSM ČAN ČUANGOVÝCH FOREM současného pěstění nitra i vnějšku

popis qigongu
O HLEDÁNÍ SMYSLU TAIJI

O HLEDÁNÍ SMYSLU TAIJI

Začali jste s cvičením taiji a nevíte co děláte a proč? Možná vám ledasco odhalí tento článek
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Registrovaní uživatelé

Přihlaste se pro přístup k exkluzivním informacím, video prezentacím, receptům a dalším zajímavostem

Přihlásit se

Aktuální články

O MECHANICKÉM ŽIVOTĚ A AUTENTICKÉM TAIJI

09. 06. 2019

Od těch dob, co v České republice začal být populární Taiji-guan, jej zkoušelo mnoho lidí, ale jen málokdo u toho vydržel. Když budeme hledat příčinu,...

JAK MODERNÍ TECHNOLOGIE OVLIVŇUJÍ NAŠE VĚDOMÍ A MYSL

04. 05. 2019

Vážení čtenáři, inspiroval mne pořad České televize Hyde park, v němž jsem vyslechl názory Susan Greenfieldové, profesorky fyziologie na Oxfordské ...

všechny články