Články

O rovnováze energetického těla část I.

O rovnováze energetického těla část I.

Vážení zájemci o qigong a taiji. V tomto čtení na pokračování jsem jako předlohu použil knihu dr. Yang Jwing-minga Tajemství mládí díl I a pokusím se vám srozumitelnými výrazovými prostředky přiblížit problematiku vyvažování energie ohně a vody v našem organizmu. Toto téma je naprosto klíčové pro pochopení pokročilejší praxe a bude mi potěšením, když vás bude bavit a inspirovat.
Bioelektřina čchi zdroj veškerého života část II.

Bioelektřina čchi zdroj veškerého života část II.

Seznamte se s bioelektřinou čchi, poznejte její druhy a odhalte vlivy, které na ní působí.
Ohňová, vodní a větrná cesta část IV

Ohňová, vodní a větrná cesta část IV

Vážení čtenáři v dnešní IV části o vyvažování ohně a vody se seznámíte s dalšími, klíčovými informacemi, které jsou vždy vítaným průvodcem ke každé započaté praxi.
Kchan a Li praktická cvičení část V.

Kchan a Li praktická cvičení část V.

Vážení čtenáři, dnešním dílem uzavíráme pětidílný seriál o vyvažování ohně a vody, pokud vás myšlenky v minulých článcích inspirovaly, jistě si budete chtít vyzkoušet některá z doprovodných cvičení.
Tajemný klíč k vyvažování kchan a li (část III.)

Tajemný klíč k vyvažování kchan a li (část III.)

Vážení čtenáři seznamte se s tajemným klíčem upravování ohně a vody, tentokráte v návaznosti na naši reálnou, často nevědomou mysl
O tom, co řekl mistr  Tchien – tchajské školy

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se dají poměrně dobře vysvětlit mnohé složité jevy týkající se fyziologie člověka i chorobných procesů. Existuje velké množství čchi-kungových škol a z hlediska podstaty jejich praktik platí, co řekl již mistr Tchien – tchajské školy z doby dynastie Suei, Č´- i:
DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

Je obecně známo, že Číňané hovoří o umění taiji jako o boxu nejzazší krajnosti. O tom by se samozřejmě dalo uvažovat z mnoha úhlů pohledu, ale mne zaujal právě ten, který samotnou podstatou této definice dělá taiji univerzálním multifunkčním nástrojem - a o tom bude i následující článek.
Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Pět úrovní kung-fu, aneb o pokroku v taiji

Cvičíte Taiji-Quan, usilujte o pokrok, ale nevíte, jak daleko jste? Potom je tento článek pro vás.....

NÁPLŇ KURZŮ TAICHI

Pomalu se blíží září a to je čas otvírání nových kurzů taiji. Než ale začnete, možná vám přijde vhod tento článek, který stručně a jasně přibližuje tématický obsah, kterému se na našich hodinách s klienty věnujeme.
JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

JAK SE DÁ ZVLÁDNOUT STRES

Na našich společných cvičeních si čas od času během rozcvičky povídáme. Je to neformální a lidé se tak více otevřou a uvolní. Včera byl tématem našeho dialogu stres. Vycházeli jsme z nedávno zveřejněného článku na portále Seznam, kde se někdo snažil dávat informace jak tento nešťastný trend dnešní doby zvládnout. Radil, že si máme po ránu dýchat, psát, za co jsme vděční a učit se něčemu novému. Nevím, jak to funguje, protože tohle jsem nikdy nedělal, ale mám jinou zkušenost a o tu bych se s vámi dnes rád podělil. Abych nezapomněl, ještě něco, dopřejte si na tento článek čas, jinak budete ve stresu, že to je dlouhé a buď nedočtete vůbec, nebo budete vnímat každou třetí větu a minete to, s čím se dá pracovat a co by se vám možná mohlo hodit.
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

ZDRAVÍ, PREVENCE A IMUNITA,

05. 11. 2020

V naší společnosti je povědomí o imunitě a prevenci na velmi nízké úrovni a pokud se tímto tématem někdo zabývá, tak jej zpravidla spojuje pouze s fyz...

NÁPLŇ KURZŮ TAICHI

24. 10. 2020

Pomalu se blíží září a to je čas otvírání nových kurzů taiji. Než ale začnete, možná vám přijde vhod tento článek, který stručně a jasně přibližuje té...

všechny články