Články

Přečtete si, co je náplní kurzů taiji

Pomalu se blíží září a to je čas otvírání nových kurzů taiji. Než ale začnete, možná vám přijde vhod tento článek, který stručně a jasně přibližuje tématický obsah, kterému se na našich hodinách s klienty věnujeme.
Osmidílná stezka jógy,aneb o totálním zaujetí

Osmidílná stezka jógy,aneb o totálním zaujetí

Přečtete si, co mají bojová umění a osmi stupňová stezka jógy společného......
O rovnováze energetického těla část I.

O rovnováze energetického těla část I.

Vážení zájemci o qigong a taiji. V tomto čtení na pokračování jsem jako předlohu použil knihu dr. Yang Jwing-minga Tajemství mládí díl I a pokusím se vám srozumitelnými výrazovými prostředky přiblížit problematiku vyvažování energie ohně a vody v našem organizmu. Toto téma je naprosto klíčové pro pochopení pokročilejší praxe a bude mi potěšením, když vás bude bavit a inspirovat.
Bioelektřina čchi zdroj veškerého života část II.

Bioelektřina čchi zdroj veškerého života část II.

Seznamte se s bioelektřinou čchi, poznejte její druhy a odhalte vlivy, které na ní působí.
Ohňová, vodní a větrná cesta část IV

Ohňová, vodní a větrná cesta část IV

Vážení čtenáři v dnešní IV části o vyvažování ohně a vody se seznámíte s dalšími, klíčovými informacemi, které jsou vždy vítaným průvodcem ke každé započaté praxi.
Kchan a Li praktická cvičení část V.

Kchan a Li praktická cvičení část V.

Vážení čtenáři, dnešním dílem uzavíráme pětidílný seriál o vyvažování ohně a vody, pokud vás myšlenky v minulých článcích inspirovaly, jistě si budete chtít vyzkoušet některá z doprovodných cvičení.
Tajemný klíč k vyvažování kchan a li (část III.)

Tajemný klíč k vyvažování kchan a li (část III.)

Vážení čtenáři seznamte se s tajemným klíčem upravování ohně a vody, tentokráte v návaznosti na naši reálnou, často nevědomou mysl
O tom, co řekl mistr  Tchien – tchajské školy

O tom, co řekl mistr Tchien – tchajské školy

Čchi-kung je jednou z věd o životě. Jeho teorie má stejný původ jako teorie čínské medicíny. Prostřednictvím mechanizmů působících v čchi-kungu se dají poměrně dobře vysvětlit mnohé složité jevy týkající se fyziologie člověka i chorobných procesů. Existuje velké množství čchi-kungových škol a z hlediska podstaty jejich praktik platí, co řekl již mistr Tchien – tchajské školy z doby dynastie Suei, Č´- i:

PANDEMIE, IMUNITA, TAICHI A ZDRAVÍ

V dnešní době mnozí odborníci v souvislosti s pandemií nabádají k úpravě životního stylu, cvičení a posílení imunity. Jedna z možností, jak se k těmto cílům přiblížit je bezesporu i cvičení taichi.
DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

DVĚ EXTRÉMNÍ POLOHY UMĚNÍ TAIJIQUAN

Je obecně známo, že Číňané hovoří o umění taiji jako o boxu nejzazší krajnosti. O tom by se samozřejmě dalo uvažovat z mnoha úhlů pohledu, ale mne zaujal právě ten, který samotnou podstatou této definice dělá taiji univerzálním multifunkčním nástrojem - a o tom bude i následující článek.
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

OKEM MYSLI

20. 09. 2020

Zenoví mniši hlásají prapodivnou myšlenku: Říkají, že tento svět je Bůh; že prostý život je náboženstvím; že vše je v pořádku tak, jak to je. Není tře...

JAK CVIČENÍ OVLIVŇUJE REALITU A NAŠE SEBEVĚDOMÍ

31. 08. 2020

Každý nácvik a cvičení má v sobě cosi umělého, nepřirozeného, oddělujícího od každodenní reality. Důvod je ten, že realitu žijeme, kdežto při cvičení ...

všechny články