Články

Fu Zhong Wen

Fu Zhong Wen je označován, jako jeden z největších Tai Chi mistrů v Číně i mimo ní. Od raného dětství byl žákem a stálým společníkem Yang Cheng Fua (nejznámějŠí Tai Chi mistr té doby).

Rychlejší léčba zlomenin

Myslíte si, že zlomenina se dá léčit jen fixací a ortézou? potom jste na omylu, tento článek napoví mnohem více.....

Adyashanti – jaké to je žít probuzený život

když někdy najdete něco, co vám mluví z duše a zjistíte, že byste to asi lépe nenapsali, je dobré to sdílet.
Prázdný člun

Prázdný člun

Osho se v knize Prázdný člun zamýšlí nad sútrami mistra Čuanga. Osloví vás, samotný závěr knihy, stejně jako oslovil mne?

Klasické taiji

dr.Yang Jwing-ming, celebrita čínských bojových umění žijící v současné době v Bostonu v USA představuje svým specifickým způsobem filozofické a fyzikální pozadí taijiguanu

O PRVNÍCH KRŮČCÍCH V TAIJI, ANEB CO SE Z KNÍŽEK NEDOZVÍTE

Vážení čtenáři, kurzy jsou téměř naplněné, a náš program se pozvolna rozbíhá. Společně s vámi jsem na novém začátku a to je jedinečná příležitost začít znovu a lépe. Dříve jsme se učili formám a na každém z vás bylo najít jejich oživující obsah. To je tradiční způsob výuky, jenže v dnešní době v našem prostředí poněkud selhává. Mnozí to brali jako mechaniku a jejich mysl si v tom našla intelektuální téma. Číňané říkají, teče-li voda, koryto si najde, to je základ, z kterého všechno vychází. Stavět akvadukty a nemít vodu je poněkud pošetilé a řekl bych, že to je aktuální téma poplatné i dnešní době. A protože lidé přicházejí na kurzy, ale vůbec nemají ponětí, o čem to taiji vlastně je, rozhodl jsem se pro lepší orientaci v tématu vytvořit následující článek.
ČCHI-KUNG PODLE VIDEA

ČCHI-KUNG PODLE VIDEA

Osm čan čuangových forem pěstění nitra a vnějšku
O investici do ztráty, z knihy 13 kapitol mistra  Čenga

O investici do ztráty, z knihy 13 kapitol mistra Čenga

O SPONTÁNNOSTI CVIČENÍ, CÍTĚNÍ A VYPOUŠTĚNÍ MATRAČKY

Vážení čtenáři, jako každý i já čtu občas články na internetu a přistihl jsem se, že pokud mne nezaujme název a první dvě, tři souvětí, zpravidla nepokračuji. Plně si uvědomuji tuto skutečnost, a proto se v dnešním povídání omezím na podstatnosti, které je podle mého dobré připomínat a jedno cvičení, s kterým jsem udělal velmi dobrou zkušenost.
Osmidílná stezka jógy,aneb o totálním zaujetí

Osmidílná stezka jógy,aneb o totálním zaujetí

Přečtete si, co mají bojová umění a osmi stupňová stezka jógy společného......
Taiji-shiatsu 775 997 335

Moskevská 27/14, Liberec 1
II. poschodí Sídlo Centra zdraví Taiji-Shiatsu Liberec

Aktuální články

O PROPOJENÍ NEBE, ZEMĚ A ČLOVĚKA

23. 12. 2020

O tom, co v nás dřímá, zraje a hledá způsob projevení

MYSTÉRIA TAICHI A ČCHI-KUNGU

05. 12. 2020

Mnoho nadšenců, kteří někdy vyzkoušeli taichi, nebo čchi-kung vydrželo jen pár měsíců a potom toho nechali. To je obecný trend i ve školách, kde výuku...

všechny články